Dominique Brun
Evenement info
- Waar?
- Sint-Pietersnieuwstraat 23 9000 Gent
- Wanneer?
-
29 May
- Contact?
- info@vooruit.be
- Website?
- http://vooruit.be/nl/event/3186
Evenement omschrijving
- dans
-
'Le Sacre du Printemps` is een ballet dat werd gecreëerd voor Les Ballets Russes van Serge Diaghilev en dat op 29 mei 1913 voor het eerst werd opgevoerd in het theater van de Champs Élysées in Parijs. De voorstelling verenigt werk van drie grote artiesten van de Europese kunstgeschiedenis: choreograaf Vaslav Nijinski, Nicolas Roerich die de kostuums en het decor ontwierp en componist Igor Stravinsky. Het ballet vertelt het verhaal van een primitieve gemeenschap die een jonge vrouw moet offeren.
Dag op dag 100 jaar later wordt deze belangrijke voorstelling gebracht in het Vooruitgebouw - dat in 2013 eveneens een eeuwling wordt. 'Le Sacre #197` is een bewerking van de choreografie door de Franse Dominique Brun. Het ballet is ondertussen al honderden keren hernomen, maar over de oorspronkelijke choreografie is niet zoveel bekend. Er zijn veertien oude tekeningen teruggevonden die Valentine Gross-Hugo maakte over het laatste deel van het ballet. Brun liet haar dansers met die tekeningen aan de slag gaan.
Met 'Le Sacre # 197` wil ze een hernieuwde aandacht vestigen op de kracht van rituelen en van het menselijke lichaam. Daarbij put ze inspiratie uit de verschillende versies van 'Le Sacre du Printemps`, van klassieke balletten tot moderne dans. Het intrigerende karakter van deze legendarische dans blijft hoe dan ook nazinderen. Muzikant Juan Pablo Carreño bewerkte de muziek van Stravinsky en fragmenten van Claude Debussy voor mezzosopraan.
- Na de voorstelling volgt een ontdekkingsdag, een gratis nagesprek met de makers.
- Deze voorstelling kadert - net als het concert 'On Sacred Ground: Stravinsky s Rite of Spring` van The Bad Plus - in het feestjaar VOORUIT 100 dat het 100-jarige bestaan van het Vooruitgebouw viert. Binnenkort meer info!
- Tags
- dans
- performance
- VOORUIT100
- Artiesten
-
- Dominique Brun
- Julie Salgues
- Sylvain Prunenec
- Latifa Laâbissi
- Emmanuelle Huynh
- François Chaignaud
- Cyril Accorsi
Cyril Accorsi, François Chaignaud, Emmanuelle Huynh, Latifa Laâbissi, Sylvain Prunenec & Julie Salgues (dans)
Speeldata (Voeg toe aan je agenda)- di 29 mei 2012 20:00 Theaterzaal EUR 16 / 13 (Vooruitprijs) / 11 (red) - tickets beschikbaar vanaf 5 juni (Voeg toe aan je agenda)
Evenement locatie
Dominique Brun
Vooruit, Sint-Pietersnieuwstraat 23 9000 Gent
Evenement gevonden op vooruit.be op 20/05/2012. Fragment uit de oorspronkelijke pagina. Bent u de organisator van het evenement? Klik hier om het te claimen.